uvádza...
13. logistický kongres SLOVLOG, 3.–4. októbra 2019

Program

Aktuálne témy, inšpirujúce prezentácie, top rečníci...
Spoločný program
03. 10. 2019
Autolog
03. 10. 2019
Retailog
03. 10. 2019
Translog
03. 10. 2019
2. KONGRESOVÝ DEŇ
04. 10. 2019
08:00 - 09:00

Registrácia účastníkov

09:00 - 12:00

Spoločný dopoludňajší program

Úvodné slovo

Petr Neckař, ATOZ Logistics
Jeffrey Osterroth, ATOZ Group

Moderný sklad 21. storočia

Realizácia automatizovaného skladu pre spoločnosť Continental Automotive Systems Slovakia

Zástupca spoločnosti Jungheinrich nás na príklade projektu plneautomatického paletového skladu so žeriavovovým zakladačom bližšie zoznámi s výhodami najmodernejších inovatívnych riešení skladov.

Marián Jančík, Jungheinrich

Inšpirujúca úvodná prezentácia

Úspech v dobe digitálnej: potreba kopernikovskej revolúcie v podnikaní

V tejto vizuálne bohatej prezentácii, založenej na obsahu svojej novej knihy „Transition Point“, približuje Sean A. Culey, ako nová vlna revolučných technológií zásadne mení takmer všetky aspekty dodávateľského reťazca, vrátane vzťahu medzi zákazníkom a firmou. Predstaví pohľad do veľmi blízkej budúcnosti, kedy nadchádzajúca, mnohými paralelnými „nepríjemnosťami“ sprevádzaná, automatizácia povedie k hodnotovému reťazcu, ktorý je plne automatizovaný, personalizovaný a lokálny.

Pomocou videí a inovatívnych prezentačných nástrojov odhalí povahu týchto zmien, a to od zaznamenania dopytu cez výrobu až po samotnú dodávku. Záverom načrtne možnosti, ako sa spoločnosti môžu prispôsobiť, aby využili výhody, ktoré nastávajúce zmeny ponúkajú.

Sean A. Culey
10:30 - 11:00

Kavová prestávka

Dopoludňajšia panelová diskusia

Slovensko na geografickej križovatke Európy

 • Aký je potenciál Slovenska stať sa križovatkou európskej logistiky?
 • Budú kľúčové východo-západné trasy, ako napríklad Nová hodvábna cesta, prechádzať cez Slovensko, alebo bude Slovensko obídené a ponechané v stojatých vodách európskej dopravy a logistiky?
 • Robí vláda dosť na to, aby posilnila pozíciu Slovenska v oblasti európskej logistiky?
 • Ako vidia kľúčoví hráči na trhu šance, že sa Slovensko stane križovatkou európskej logistiky?
 • Čo to bude znamenať pre slovenské logistické a dopravné spoločnosti?

Moderátor: Peter Bečár, Partner, Crowdberry

Valer Kurinec, ASRA
Martin Hubeňák, Port of Antwerp
Dana Meager, Ministerstvo financií Slovenskej republiky
Martin Baláž, Prologis
12:00 - 13:30

Obed a BizLOG

13:30 - 15:45

Popoludňajšie workshopy

AUTOLOG

Zdá sa, že automobilový priemysel, pravdepodobne najdôležitejší sektor slovenskej ekonomiky v súčasnosti, smeruje do turbulentných období. Čo to bude znamenať pre výrobcov automobilov, ich dodávateľov a logistické a dopravné spoločnosti, ktoré poskytujú služby tomuto odvetviu, nájdete v tomto popoludňajšom workshope. Ďalšie informácie o workshopu AUTOLOG získate kliknutím na kartu v hornej časti programu.

TRANSLOG

Pod záštitou spoločnosti ČESMAD Slovakia sa konajú štyri prezentácie venované najhorúcejším témam v dopravnom priemysle. Ak chcete získať ďalšie informácie o prezentáciách, kliknite na kartu TRANSLOG v hornej časti programu.

RETAILOG

Dve a pol hodiny inšpirácie pre logistických manažérov v maloobchodných a produkčných spoločnostiach FMCG, organizovaných v spolupráci so Zväzom obchodu Slovenskej republiky. Viac informácií o workshope a jeho obsahu získate kliknutím na záložku RETAILOG v hornej časti programu.

15:45 - 16:15

Kavová prestávka

16:15 - 18:00

Spoločný podvečernej program

Quo vadis Slovensko:
Výzvy a perspektívy

Ako je na tom slovenská ekonomika?

 • Slabé a silné stránky
 • Dvojitá pasca a ako z nej uniknúť:
  • pasca populizmu a extrémizmu
  • pasca stredných príjmov
 • Potrebné reformy:
  • reforma verejných financií
  • reforma verejnej správy a verejných služieb
  • reforma podnikateľského prostredia
  • reforma vzdelávania, vedy a výskumu
Ivan Mikloš

Popoludňajšia panelová diskusia

Ekonomické vízie a uhly pohľadu na budúci vývoj logistiky na Slovensku

 • Možnosti investícií do nových logistických riešení, versus interná ekonomická situácia spoločností
 • Priemyselné odvetvia, ich vývoj vzhľadom k ekonomickej situácii, leaders a followers v náväznosti k logistickým projektom
 • Ekonomické dopady Brexitu v logistike a v priemyselnej výrobe
 • Ekonomická prevádzka logistických centier, úsporné riešenia, nové technológie
 • Demografická situácia a vývoj disponibility zamestnancov v Európe
 • Vplyvy, ktoré môžu zmeniť ekonomický rozvoj
Tomáš Bednár, VGP
Katarína Dobišová, Nestlé Slovensko
Marek Fořt, DHL Supply Chain Slovakia
Ivan Mikloš
Martin Urban, Jungheinrich
18:00 - 24:00

Logistický Business Mixer

Automobilový priemysel v strednej a východnej Európe teraz a do roku 2030

Pohľad odborníka na trendy v automotive segmente z hľadiska logistiky a výroby, ktorý sa dotkne tém ako robotizácia, kybernetická bezpečnosť, udržateľnosť, investovanie do budúcnosti, posilnenie produktivity, mobilizácia pracovnej sily, zníženie energetickej náročnosti, investovanie do infraštruktúry, podpora inovácií ekosystému, podpora rozvoja regiónov a miest, digitalizácia, zvýšenie flexibility na trhu práce, rozsiahle zapojenie neefektívnej pracovnej sily aj „prorastové“ prisťahovalectvo. Zameria sa na kapacity výrob a budúcnosť umného prepojenia virtuálneho a fyzického sveta.

Ján Lešinský, Slovenská technická univerzita v Bratislave

Inštalácia robotov s navratnosťou do jedného roku

Zistený dodávateľ autodílů Visteon Electronics Slovakia nasadenie vo svojej prevádzke v obci Námestovo na severnom Slovensku prepravné roboty poslední generace. Investice se vrátí do roka. Jde o štyri autonómne roboty MiR 200. Dva z nich v pravidelných intervaloch zásobují devět automatizovaných liniek. Umí si samy otvoriť roletovou bránu a vyhýbat se prekážkám. Neočekávané zvyšují efektivitu logistického provozu. Firma plánuje ďalšie rozšírenie flotily robotů.

Video ukážku prezentácie nájdete tu.

Branislav Franek, Visteon Electronics Slovakia
Rastislav Glončák, Visteon Electronics Slovakia
Peter Dúbravský, Amtech

Digital Twin v logistike spoločnosti Volkswagen Slovakia

Prípadová štúdia predstaví komplexné logistické riešenie, s ktorým CEIT uspel v európskej súťaži Automotive Logistics Awards. CEIT ako špecialista na automatizáciu internej logistiky bodoval so svojím smart logistickým systémom, ktorý implementoval v najväčšom automobilovom závode na Slovensku spoločnosti Volkswagen Slovakia. Projekt úspešne prepojil automatické logistické vozíky (AGV), digitálne dvojča aj rozšírenú realitu, svojou inovatívnosťou ponúkol veľký potenciál pre optimalizácie rôzneho druhu, ako aj preveriteľné zlepšenia pre zákazníka.

Peter Mačuš, CEIT

Rozvoj elektromobility zmení logistiku

Logistika a dodávateľské reťazce v automotive sa kvôli nástupu elektromobilov zmenia. Automobilový priemysel aktuálne prechádza transformáciou, ktorá sa prejavuje v investíciách automobiliek. Zmeny čakajú dodávateľa automobiliek, prepravcov i firmy zaisťujúce outsourcing logistických služieb v automotive. Elektromobily sú zložené z menšieho počtu komponentov. Aký to bude mať vplyv na dodávateľov automobiliek a firmy zaisťujúce prepravy? Čo možno očakávať v logistike batérií? Ako je nutné sa na tieto zmeny dodávateľských reťazcov pripraviť?

Řečník 2019

Budúcnosť technológie blockchain v maloobchode a logistike

Základné princípy technológie Blockchain. Blockchain, to nie sú len kryptomeny. Evolúcia alebo revolúcia? Kto, kedy a ako bude môcť využiť jeho potenciál?

Michal Fišer, Kodys Slovensko

Zásobovania maloobchodných prevádzok cez cross-docking

Efektívne riešenie v distribučnej logistike. Cieľom prezentácie bude náhľad do logistických procesov najväčšieho veľkoobchodu s potravinami na Slovensku, firmy Labaš s.r.o. Komplexný spôsob zásobovania maloobchodných prevádzok v distribučnom reťazci cez cross-docking.

Martin Godora, LABAŠ

Efektívne vychystávanie dáva logistike piva tú správnu rezkosť

Prípadová štúdia predstaví, ako kombinácia rôznych typov regálov, zlepšila vychystávanie i celú logistiku piva, luxusných liehovín a doplnkového sortimentu celému HoReCa zákazníckemu segmentu.

Ján Franek, Heineken Slovensko
Pavel Mikuška, BITO-Skladovacia technika

Koncepcia logistiky a distribúcie prostredníctvom vlastných výrobných závodov a logistických centier

Cieľom prezentácie bude predstavenie koncepciu logistiky silnej skupiny podnikov TAURIS GROUP. Pomenovanie špecifík chladenej a mrazenej logistiky, ako aj odhalenie rozdielov a synergií v logistike spoločností Tauris a.s. a Ryba Košice.

Alexander Czako, Tauris Group

Logistika poslednej míle pre e-shopy

Panelová diskusia

Elektronický obchod prechádza obrovským rastom tak na Slovensku, ako aj v celej Európe. Spotrebitelia hľadajú najpohodlnejšie spôsoby nakupovania, a to vrátane najpohodlnejšieho spôsobu doručenia ich balíkov. Aká je najefektívnejšia logistika poslednej míle pre e-shopy? Aké sú trendy a očakávania spotrebiteľov? A aký vplyv má nedostatok vodičov na doručovanie balíkov? Traja zástupcovia odvetvia budú diskutovať o týchto témach v špeciálnej mini-panelovej diskusii na tohtoročnom workshope RETAILOG.

Dušan Vilhan, Geis SK
Roman Pudmarčík, Ipsos Slovensko
Alexander Jančo, Zásielkovňa

Aktuálne najpálčivejšie problémy dopravcov na Slovensku

Situácia sa pre slovenských cestných dopravcov nezlepšila a nepriaznivé legislatívne prostredie im čoraz viac komplikuje byť konkurencieschopnými v porovnaní s ostatnými dopravcami zo zahraničia. Na nedostatok zákaziek by sa slovenský cestný dopravca nemusel sťažovať, problémom je však podnikateľské prostredie.

Čo by pomohlo slovenskému cestnému dopravcovi? Vyriešiť zdaňovanie vreckového u mobilných zamestnancoch pri zahraničných pracovných cestách, nedostatok pracovných síl a neúnosnú daň z motorových vozidiel. Okrem iného netreba zabúdať na roky chýbajúcu infraštruktúru. To sú tie najpálčivejšie problémy, ktoré treba akútne riešiť. Inak SR hrozí masívny odchod dopravcov do zahraničia, kde sú prijateľnejšie podmienky na podnikanie.

Pavol Jančovič, ČESMAD Slovakia

Dopad Brexitu na slovenskú cestnú dopravu

V prípade, že Spojené kráľovstvo neschváli Dohodu o vystúpení, ani nepožiada o časovo dlhšie predĺženie členstva v EÚ, nastane 31. októbra 2019 odchod UK z EÚ bez Dohody, tzv. tvrdý Brexit. V prípade, že Spojené kráľovstvo požiada o ďalšie časovo dlhšie predĺženie, Spojené kráľovstvo počas tohto obdobia ostáva členským štátom EÚ so všetkými právami a povinnosťami.

Brexit ovplyvní aj medzinárodnú cestnú dopravu a pre slovenských cestných dopravcov je tento pojem stále veľká neznáma.

Peter Sádovský, ČESMAD Slovakia

Prípadová štúdia: Ako ušetrí náklady nízkonákladový gigant

Celoeurópska platforma a najväčšia letecká spoločnosť v Českej republike začali len prednedávnom spolu spolupracovať. Dnes sa vo veľkom skloňuje Industry 4.0 a Logistics 4.0. Martina Zatkalíková, Trans.eu Team Leader pre Slovensko, Česko a Maďarsko a Petr Bartoň, Operational Supply Chain Manager spoločnosti Smartwings Vám približia, ako v období 4.0 pomáha nová platforma Trans.eu znížiť náklady a uľahčuje každodenné činnosti takej veľkej spoločnosti, akou je Smartwings.

Petr Bartoň, Smartwings
Martina Zatkalíková, Trans.eu

Kartel výrobcov nákladných vozidiel

Firmy zasiahnuté kartelom nemusia čakať na rozhodnutie súdu

Spoločnosti a organizácie, ktoré si počas kartelovej dohody zakúpili vozidlá nad 6 ton, už nemusia ďalej čakať na vyplatenie náhrady škody. Neistotu môžu vymeniť za hotovosť, pretože čakanie na rozhodnutie súdu sa môže natiahnuť na obdobie niekoľkých rokov, čo v konečnom dôsledku nemusí znamenať pre poškodenú stranu vždy výhru. Poškodené strany majú jedinečnú šancu, aby sa už nemuseli viac trápiť súdnymi spormi, ale stále získali časť svojich peňazí naspäť.

Poškodenými sú napríklad podnikatelia a spoločnosti z oblasti dopravy, logistiky, stavebníctva, odpadového hospodárstva a mnohých ďalších odvetví, pretože vozidlá nad 6 ton sa pravidelne nakupujú takmer v každom odvetví.

Hannes Eisner, Creditale

SEELOG

Alza.sk – Logistické centrum Senec