uvádí...
17. logistický kongres SLOVLOG, 28. – 29. novembra 2024

Exkurzia centrálneho skladu dm drogerie markt v Senci

24. 11. 2023
10:00 – 12:00
Prologis Park Bratislava, Gate 8, Diaľničná cesta, Senec, Slovensko

Exkurzia centrálneho skladu dm drogerie markt v Senci

Centrálny sklad dm drogerie markt s rozlohou 33 458 m² bol otvorený v roku 2022. Nachádza sa v logistickom parku Prologis v Senci. Nová hala má takmer dvojnásobne väčšiu skladovaciu plochu, ako mal pôvodný starý centrálny sklad v Senci. Výhodou  logistického parku v Senci  je výborná strategická poloha v bezprostrednej blízkosti najdôležitejšej dopravnej tepny Slovenskej republiky – diaľnice D1 a umožňuje tak pohodlne zásobovať tovarom stále pribúdajúce filiálky v celej republike.

Nový centrálny sklad je veľká jednopodlažná hala, ktorá je určená pre skladovanie tovaru a manipuláciu s ním. Skladové priestory sú zariadené moderným regálovým systémom, ktorý je vhodne zvolený pre zabezpečenie efektívneho toku tovaru v sklade. Novinkou v sklade je nový dopravníkový pás a automatická balička paliet, čo uľahčuje manuálnu prácu a zároveň zvyšuje výkon. Okrem nej balenie tovaru do paliet určených na distribúciu na jednotlivé filiálky zabezpečujú 4 ďalšie poloautomatické baliace stroje. Nová nabíjacia stanica s kapacitou 125 vozíkov zabezpečuje plynulý chod skladovej automatizačnej techniky. Pre nakládku a vykládku  tovaru je k dispozícii až 65 rámp.  

V celom sklade sa nachádza monitorovací a kamerový systém, slúžiaci na ochranu osôb a objektu, napojený na bezpečnostnú službu. Novinkou v sklade je nová automatická balička paliet, čo uľahčuje manuálnu prácu a zároveň zvyšuje výkon.

Exkurziu povedie Miroslav Klena, manažér logistiky.

Podrobnosti návštevy:

  • Čas návštevy je 10:00 – 12:00
  • Skupina max 45 osôb
  • Skupina bude mať odborný výklad v slovenskom jazyku
  • Pracovné topánky a vesty podmienkou
  • Vlastná doprava, príjazd cca 10 minút pred začiatkom – mapka bude zverejnená
  • Parkovanie bude možné na všetkých vyznačených parkovacích plochách okolo skladu DC22, ako aj na vyznačenom mieste pred bránami