uvádí...
14. logistický kongres SLOVLOG, 25. – 26. 11. 2021

test

Autolog
22. 4. 2021
Retailog
22. 4. 2021

Automatizácia – využite potenciál svojho skladu naplno

Spoločnosť HELLA je tradičným dodávateľom automobilového priemyslu s centrálou v Nemecku. Slovenská pobočka sa pripojila ku korporátnej stratégii automatizácie, v ktorej vidí nielen trend, ale predovšetkým praktické výhody, medzi ktoré patrí napríklad eliminácia chýb, úspora miesta alebo väčšiu efektivita skladových procesov. Čo znamená zaviesť do logistiky prvky automatizácie a zladiť všetky technológie s ľuďmi?

Ivana Klubalová, Hella Innenleuchten – Systeme Bratislava

Skúsenosti so zamestnávaním zahraničných zamestnancov

Zahraniční zamestnanci sú často efektívnejší, pracovitejší a prinášajú množstvo pozitív. Netreba však zabúdať na jazykové, kultúrne, administratívne a legislatívne výzvy, ktorým musia firmy čeliť.

Case Study: Ukrajina & Laos. Rozdielne krajiny, rozdielni ľudia. Čo ich spája? Práca na Slovensku. Cesta a príbeh zahraničných zamestnancov z Ukrajiny a Laosu.

Jana Šramčíková, Edgar Baker
Jakub Fekiač, Edgar Baker

AUTOLOG PREZENTÁCIA 3

Dolaďujeme detaily – čoskoro zverejníme viac

AUTOLOG PREZENTÁCIA 4

Dolaďujeme detaily – čoskoro zverejníme viac

AUTOLOG PREZENTÁCIA 5

Dolaďujeme detaily – čoskoro zverejníme viac

Logistické synergie – ako sa vysporiadať so spojením dvoch veľkých FMCG firiem z hľadiska logistiky

Integračný rok Karlovarských minerálnych vôd a PepsiCo a spojenia v Mattoni 1873 – ako sa nestratiť v komplexnosti, udržať servisnú úroveň a rozširovať ekologický prístup k preprave výrobkov.

Bohuslava Adamová, Mattoni 1873

Ekologická logistika: Kamióny s kombinovaným pohonom, efektívne plánovanie trás a vyťažovanie vozidiel ako základ green logistiky

Kamióny s kombinovaným pohonom CNG/LNG, tedy vozy ohľaduplné k životnému prostrediu, využíva Lidl už na celom Slovensku. Ide o autá s plynovým pohonom, ktorá nevytvárajú takmer žiadne emisie. To však samo o sobě nestačí: je nutné vhodně plánovať trasy a vyťažovanie i spätnú logistiku z predajní na centrálne sklady. Na jednu nádrž plynu CNG zvládne kamión bez problémov 400 kilometrov. Keď sa k tomu navyše pridá kvapalné LNG, dojazd sa predĺži až na 1200 kilometrov. Inovacia se zaměrí na specifiká green logistiky v praxi.

Miroslav Seifert, LIDL
Peter Mego, LIDL

Ako na efektívny nábor zamestnancov do skladov a prepravy

Čo v nábore skutočnosti zafungovalo počas COVID-19 a ako zvládať podobné situácie? Aké sú najaktuálnejšie trendy v nábore ľudí do skladov a prepravy? Akých chýb, ktoré firmu stoja peniaze, sa v nábore vyvarovať?

Veronika Bezáková, Alza

Krása logistiky – logistika krásy: Prologis pre NOTINO

Logistika kozmetiky a parfumov má svoje špecifiká pre ich predajcov aj pre developera skladových priestorov. S akými výzvami, víziami a požiadavkami vznikalo distribučné zázemie pre NOTINO, e-shop s najširšou ponukou parfumov a kozmetiky v Európe, v Prologis Park Brno? Alebo od výberu ideálnej lokality a realizácie efektívnych, udržateľných riešení k trvalému partnerstvu, ktorého úspech dokazuje viacnásobná expanzia zákazníka v parku.

Tomáš Hofer, Notino
Martin Baláž, Prologis

RETAILOG PREZENTÁCIA 5

Dolaďujeme detaily – čoskoro zverejníme viac