uvádí...
17. logistický kongres SLOVLOG, 28. – 29. novembra 2024

Pavel Sovička, Panattoni

Managing Director CZ & SK

Pavel Sovička, Panattoni

Managing Director CZ & SK

Kariéru zahájil v Cushman & Wakefield, kde strávil celkovo desať rokov. Od roku 2008 stojí na čele Panattoni ako Managing Director pre Českú republiku a Slovensko.

Panattoni je súčasťou Panattoni Development Company, ktorá je jednou z najväčších svetových developerských spoločností v súkromných rukách a má v Severnej Amerike a Európe 26 pobočiek. Od začiatku činnosti v strednej Európe v roku 2005 spoločnosť dokončila celkom viac ako 10 miliónov m² moderných priemyselných priestorov v Poľsku, Českej republike, Slovensku a Nemecku.

Pavel Sovička má za sebou 22 rokov skúseností v priemysle v Českej republike, Slovensku a Maďarsku. Podieľal sa na transakciách, ktoré reprezentujú celkom viac ako 1 500 000 m² prenajatých a predaných plôch. Medzi najvýznamnejšie projekty pod jeho vedením patrí napr. Panattoni Park Prague Airport I a II, distribučné centrum spoločnosti Amazon v Dobrovízi (najväčšía nájomná budova v ČR, 120 000 m²), Panattoni Park D5 / Striebro a Panattoni Park Cheb, ktorého najvýznamnejším nájomcom je spoločnosť Tchibo (druhá najväčšia nájomná budova v ČR, 75 000 m²).