uvádí...
15. logistický kongres SLOVLOG, 24. – 25. 11. 2022

Exkurzia do mrazeného skladu spoločnosti HOPI SK v Maduniciach

08. 4. 2022
10:00 – 12:00
Madunice

Exkurzia do mrazeného skladu spoločnosti HOPI SK v Maduniciach

HOPI SK patrí k najväčším poskytovateľom skladových služieb s pridanou hodnotou v strednej Európe. Spoločnosť skladuje rôzne druhy tovaru vo všetkých teplotných režimoch (suchý, chladený a mrazený sklad od -18°C do  +25 °C) a len v SR by ste v ich skladoch napočítali cez 59 000 paliet. Madunický mrazený sklad má aktuálne kapacitu 15 000 paletových miest a denne sklad vyexpeduje v priemere 800 paliet mrazeného tovaru.

Sklad je jedným z najstarších na Slovensku, avšak v posledných rokoch prešiel rozsiahlou modernizáciou. Išlo o historicky najväčšiu prestavbu a rekonštrukciu logistickej infraštruktúry. Pre zvýšenie efektivity procesov zaskladňovania a vyskladňovania tovaru boli v sklade rozšírené uličky a menej efektívne systémové zakladače nahradili moderné retraky. Okrem vyhrievanej kabíny, ktorá zvyšuje komfort obsluhujúceho personálu sú retraky uspôsobené nízkym teplotám v sklade. Taktiež sú vybavené rôznymi bezpečnostnými prvkami, ktoré spĺňajú všetky bezpečnostné štandardy. Proces príjmu tovaru v sklade zefektívňuje príjmový dopravník a modernizácii sa nevyhla ani expedícia. Expedičný dopravník spolu s automatickou baliacou linkou sú maximálne vyťažené a prispievajú k celkovej efektivite a flexibilite chodu skladu.

Na streche budovy skladu s rozlohou 4 000 m2 spoločnosť vybudovala fotovoltaickú elektráreň, ktorú tvorí spolu 1 470 solárnych panelov s priemerným výkonom 500kW. Vybudovaním vlastnej fotovoltaickej elektrárne spoločnosť HOPI SK potvrdila svoj postoj k ekológii a trvalej udržateľnosti. Od spustenia výroby vlastnej elektriny – od septembra 2021, spoločnosť ušetrila viac ako 40 000 kg emisií CO2 – vyjadrené v ekvivalente zasadených stromov to predstavuje 1 200 ks.

HOPI SK počas „korona krízy“ nezaháľalo a toto obdobie využilo na rozvoj a rast spoločnosti. Tento trend HOPI SK razí aj naďalej a už teraz pracuje na rozšírení skladovej kapacity v areáli v Maduniciach.