uvádí...
15. logistický kongres SLOVLOG, 24. – 25. 11. 2022

Exkurzia do distribučného centra Tesco v Galante-Gáni

08. 4. 2022
10:00 – 12:00
Galanta-Gáň

Exkurzia do distribučného centra Tesco v Galante-Gáni

Srdcom podnikania Tesca na Slovensku sú už 25 rokov potraviny a ďalšie potrebné produkty, ktoré Tesco prináša zákazníkom každý deň.

Tesco prevádzkuje 154 obchodov rozličných formátov a rovnako tak aj službu Online nákupy s dostupnosťou pre 2,8 milióna ľudí, resp. 1,1 milióna domácností. Podnikanie Tesca si vyžaduje spoľahlivé, rýchle a efektívne logisticko-distribučné procesy. Tie dokáže Tesco zabezpečiť vďaka distribučným centrám – v Beckove, Prešove a v Galante, kde sa nachádzajú sklady vo viacerých teplotných režimoch (suchý, chladený od +2°C do +25 °C).

Distribučné centrum v Galante-Gáni je v prevádzke od roku 2017 a má aktuálnu kapacitu 200-tisíc paletových miest. Na dennej báze zásobuje predajne Tesca naprieč strednou Európou, pričom pri otvorení išlo o jednu z najvýznamnejších investícií Tesca za posledné obdobie.

Galanta-Gáň má celkovú plochu viac ako 146-tisíc štvorcových metrov a pracujú tu stovky kolegov a kolegýň Tesco. Ide tak o najväčšie a najmodernejšie distribučné centrum Tesca v rámci strednej Európy. V distribučnom centre sa nachádzajú pomalo-obrátkové trvanlivé potraviny, kozmetika, nepotravinový tovar a oblečenie. Tesco ich odtiaľto distribuuje do obchodov na Slovensku, v Českej republike a v Maďarsku.

Prehliadkou distribučného centra v Galante-Gáň vás budú sprevádzať tí najpovolanejší: manažér distribučného centra Ľuboš Morvai a manažér distribúcie pre Slovensko a Českú republiku Marcel Škoda.